frank hernandez rollerblade

Patene Başlamak İçin Yaşlı mıyım?

Ara 20 , 2017

Hayır. Yaş sadece bir sayıdır. Önemli olan kendinizi nasıl hissetiğinizdir. Sağlığınızın iyiyse, korumalıklarınızı takın ve paten kayın!

Paten kaymayı öğrenmek, eski zamanlara göre daha kolay bir hale geldi. Paten eğitimi veren kurumlar ve kişiler gün geçtikçe artıyor. Bu sayede insanlar, eğitimin yanı sıra paten satın almadan bu sporu deneme imkanına sahip oluyorlar.

Düşmek bu sporunun kaçınılmaz bir parçasıdır. Bazen hafif düşüşler bazen de ağır düşüşler yaşanır. Koruma kullanmanın yaşı yoktur. Her patencinin kullanması gerekir. Özellikle yaşı ilerleyen patenciler için çok önemlidir. Çünkü yaş ilerledikçe yaraların ve sakatlıkların iyileşme süreci daha yavaş oluyor. Kask, dizlik, dirseklik ve bileklik gibi temel koruma ekipmanlarını kesinlikle kullanmanızı öneririz.

Ağırlık merkezinin düşük olması, yere düşme olasılığınızı azaltacaktır. Dengenizi sağlamaya çalışırken biraz çömelmek iyi bir fikirdir.
 

Frank Hernandez – 72 Yaşında!
Konumuza verilebilecek en büyük örneklerden birisi kesinlikle Amerikalı Frank Hernandez’dir. Frank Hernandez’in hikayesini öğrenmek için ‘KQED (Amerikan Medya Kuruluşu) ile yaptığı röportajdan kısa bir kesit aldık.


90’lı yıllarda X-Games’e bakarken paten kayan insanları gördüm ve ‘bunu bir gün yapacağım’ dedim. Bir sürü düşüş ve çok fazla yaralanma yaşadım. Ancak hiç kırığım olmadı, bu yüzden oldukça şanslıyım. Gerçekten inatçı değilim. Sadece, yapabileceğim bir şey varsa bunu yapabileceğimi düşünüyorum.

34 sene muhasebecilik yaptım. Haftada 50-70 saat arası çalışıyordum. Doktorum düzenimin dağıldığını söyledi. 62 yaşındayken emekliye ayrıldım. 6 ay sonra doktorumdan gelen kötü bir haber oldu. Prostat kanseri olduğumu öğrendim. Doktorum ameliyatı yaptıktan sonra ilk söylediğim şey ‘ne kadar süre sonra paten kayabilirim?’

Çoğu kişi ‘Bir gün canın yanacak, sakatlanacaksın’ diyor. Ancak ben sadece paten kaymanın keyfini yaşıyorum. Bu benim yapmaktan hoşlandığım bir şey.
Ben bitene kadar paten kaymaya devam etmek istiyorum. Ben ölene kadar.

 


Interview Link: https://ww2.kqed.org/stateofhealth/2014/12/19/video-meet-frank-hernandez-rollerblading-at-72/

BU GÖNDERİLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
paten rulman
agresif paten frame türleri